BESLENME DOSTU OKUL

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Okul Sağlığı Hizmetleri ve İşbirliği Protokolü çerçevesinde, MER Koleji “Beslenme Dostu Okul” sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Beslenme dostu okul olma yolunda, yemekhanelerimiz rutin hijyen denetimlerinden geçerek “ Beyaz Bayrak “ ödülünü almıştır. 

Mer Koleji olarak gayemiz, doğru beslenme ile sağlıklı nesillerin yetişmesine destek vermektir. Öğrencilerimiz ve ailelerine sunduğumuz eğitimler ile sağlıklı gıdalar tüketmeyi bir yaşam rutini haline getirmektir.

Öğrencilerimizin sağlıklı, üretken ve aktif olmaları için düzenli ve yeterli beslenmeleri konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Sağlıklı beslenme ile birlikte, fiziksel aktiviteyi çocuklarımız ve gençlerimiz için bir yaşam tarzı haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Çocuklarımız beslenme dönemlerinin yaklaşık üçte birini okul hayatlarında geçirmektedir. Bu farkındalıkla, çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatlarında, paketlenmiş sağlıklı atıştırmalıklar ve öğle yemeklerinin sağlıklı bir yemek planı aracılığıyla sunulmasının, günlük dengeli beslenmeleri açısından önemli olduğu bilinci ile hareket ediyoruz.

Öğrencilerimizin, okul başarısı için ihtiyacı olan besinleri, günlük doğru beslenme rutini ile almalarını sağlıyor, sağlıklı ve zinde nesiller yetiştirmeyi amaç ediniyoruz.

Yemek menülerimiz uzman diyetisyen ve gıda mühendisleri tarafından besin değerleri ve kalori hesapları yapılarak hazırlanır.

Yemek menülerimiz aylık olarak velilerimize iletilir.