KURUCUMUZ

MER KOLEJİ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Emre MERMER ’den Mesaj

 

2018-2019 döneminden itibaren, okul öncesinden liseye kadar tüm birimlerde, Manisa ve tüm Türkiye’de büyümek amacıyla Modern Eğitimin Rotası olmak; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, 21.yüzyılın gereklilikleri doğrultusunda bilim ve teknolojiyle yoğrulmuş, önce değişime ayak uyduracak, sonra değişimi gerçekleştirecek, hızla yenilenen, yorumlayan, düşünen, üreten, sorgulayan, duyarlı, farkındalığı gelişmiş, problem çözebilen, çok bilgi yüklenmiş değil, çok beceri edinmiş bir dünya vatandaşı yetiştirmek vizyonunda MER Koleji kalitesiyle sizleri buluşturuyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. İlim ve fen çalışmalarının merkezi okuldur.” sözünden hareketle bilim ve teknolojinin ışığında, milli değerlere bağlı, evrensel değerleri önemseyen, hem kendi dilinde hem yabancı dilde kendisini rahatlıkla ifade edebilen, gelişime açık, girişimci; vatanını, bayrağını, milletini seven geleceğin liderlerini yetiştirmek adına çalışıyoruz.

Kurguladığımız eğitim felsefesiyle; kendi binamızda, kendi adımızla, kendi yayınlarımızla başta Kurucu Temsilcimiz ve Kampüs Müdürümüz Sayın Mehmet KANCA olmak üzere, her biri alanında uzmanlaşmış, kendini sürekli olarak geliştirmeye devam eden güçlü eğitim kadromuz ve idari birimlerimizle, işimizi tutkuyla yapmanın yarattığı fark ile yolumuzda emin adımlarla yürümekteyiz. Kısa zamanda Manisa bölgesinde ve Türkiye coğrafyasında kendimize özgü bir yer edineceğimize inancımız tamdır.

Öğrencilerimize kazandırmaya çalıştığımız akademik, kültürel, sanatsal, sportif başarıların yanı sıra ulusal ve uluslararası projelere katılarak elde ettikleri teknolojik yeterlilik ve donanımla da yeniçağın üstün bireylerini yetiştirmek suretiyle ilimizin ve bölgemizin en seçkin okulu olma iddiasındayız. Dolayısıyla MER KOLEJİ olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesindeki sorumluluğumuz büyüktür. Eğitim ciddi bir iştir ve profesyonel eller tarafından yapılmalıdır.

Sonuç olarak bin kilometrelik bir yolculuk ilk adımla başlar ve sonuca adım adım ulaşılır. Biz de sizlerle ve en kıymetli varlığınız olan öğrencilerimizle 2018-2019 döneminde başladığımız bu uzun yolculuğun sonunda her bir öğrencimiz için hayat serüvenlerinde güçlü izler bırakmak istiyor, nihayetinde hep birlikte büyük başarılara imza atacağımıza dair eğitim sistemimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize güveniyoruz. Bizler, sizlerin gönüllerini hedefe çevirdik ve öncelikle bunun için, sizin güveninize layık olmak ve emanetinize sahip çıkmak için çalışacağız. Umarım hayatlarına dokunacağımız her bir öğrencimizin başarı hikâyesine hep birlikte tanıklık ederiz.

Saygılarımla…

Dr. Emre MERMER

MER Koleji Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

GENEL KOORDİNATÖR

Mehmet KANCA

 

KAMPÜS MÜDÜRÜMÜZ

Abdullah EMEKSİZ

Değerli Velilerimiz,

MER Koleji Okul Öncesi ve ilkokul eğitiminin temeli sevgi ve başarı üzerine kurulmuştur. Eğitim insanların en değerli varlıkları olan çocuklarının hayatını doğrudan etkileyen önemli bir adımdır. Çocuklarınızı eğitim sayesinde hayata kusursuz bir şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Kurumsal bir yapının çatısı altında çocuklara olumlu davranışlar kazandırarak, sorumluluğunu bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlıyoruz.  Çocuğunuzun sizlerden ayrılmasının ne kadar zor olduğunu bildiğimizden dolayı oryantasyon eğitimleri ile okula uyum sağlamaları konusunda çalışmalar yapıyoruz. Çocuğun olumlu davranışlar kazanmasında okul-veli- öğretmen iş birliğinin ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için bu üçgen arasındaki iletişimi sürekli kılıyoruz. Biz öğrencilerimizin sınırlamalarla değil hayal kurdukları ile büyümelerini istiyoruz. Mer Koleji öğrencilerinin okulöncesinden üniversiteye kadar “Bütünsel Eğitim Yaklaşımı” ile kendilerini keşfederek her yönden gelişimlerine hizmet edecek bir planlama yapıyoruz. Oyun bu dönemde çocukların en çok ihtiyaç duydukları öğrenme biçimidir. Çocuklarımızı oyunlarla eğitip öğretirken, akademik derslerle de bir üst sınıfa hazırlanmalarını sağlıyoruz. Kurum olarak yabancı dilin önemini biliyor öğrencilerimize 4 yaştan itibaren İngilizce öğretiyoruz. Bunun yanında Yenilikçi derslerimizle de öğrencilerimizin sosyal ve zihinsel gelişim süreçlerini destekliyoruz.

MER Koleji çocukların öğrenme süreçlerine aktif olarak katılımlarını destekler. Çocuklar yaparak ve yaşayarak öğrendikleri için bu öğrenme yaklaşımı ile her çocuğun bireysel farklılıkları olduğu bilincinden hareket ederek yaratıcı düşünceyi daima cesaretlendirir.

Okul öncesinden 4.sınıfa kadar emanet aldığımız çocuklarımızı vatanını, milletini, bayrağını seven ve geleceğin lider adayı olarak ortaokul hayatlarına uğurluyoruz. Bu yolculukta onlarla birlikte var oluyor, büyüyoruz.

Saygılarımla…

Abdullah EMEKSİZ

Kampüs Müdürü

 

ORTAOKUL ve ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜMÜZ

Gülden AVCI

Sevgili Öğrenciler,

Her şey gelişmekte ve değişmektedir. Eğitim sistemleri ve yöntemleri değişir, bilim değişir, teknikler değişir, teknoloji değişir ve gelişir; ama değişmeyen bir şey vardır, o da gerçektir. Size düşen görevse, o gerçeği bulmaktır. O gerçek de eğitimin anlamını bilmektir.

Sizler, öğrenim gördüğünüz süre boyunca pek çok şey öğreneceksiniz; ama önemli olan sadece öğrenmek değildir. Önemli olan onu hayata geçirmek, onu davranış haline getirmektir! Çünkü hayata geçirilmeyen, davranış haline getirilmeyen bilgi, bilgi değildir. Bu bir bilgisizliktir. Önemli olan, onu kendi hayatımıza geçirerek tüm insanlığın hizmetine sunmaktır. İşte ancak o zaman eğitimli ve erdemli bir insan olabilir, toplumsal bir katma değer üretebiliriz.

Saygıdeğer veliler, anneler, babalar,

Çocuklarımızın üstlendiği ödev ve sorumlulukların çokluğunu sizler de görüyorsunuz. Onların bu ödev ve sorumlulukları yerine getirmesinde sizlere de görev düşmektedir. Onların sorunlarını paylaşmak bizlerin görevi olduğu kadar sizlerin de görevidir. Gerçek başarının sağlanabilmesi için Öğrenci-Öğretmen-Veli iş birliğinin sağlanması gereklidir. Bu üçgen oluşturulabilirse ancak gerçek başarı yakalanabilir.

Eğitimin amacı, bütün öğrencileri aynı biçimde düşündürmek, aynı biçimde yetiştirmek değil, her bireyin kendi kişiliğini en iyi şekilde ortaya koyacak biçimde yetiştirmektir. Bugün artık eğitim, bireyin kişisel gelişimini ön plana çıkaran ve ona göre yönlendirme yapan bir anlayış içindedir.

Saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım,

Sizlerin, kafanızda ki sermaye, gönlünüzdeki servet, vicdanınızdaki müfettişle, her şeye rağmen görevinizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığınızı biliyorum. Bu toplum ve insanlık size çok şey borçludur.

Sizler, kafanızda ki bilgileri sermaye, gönlünüzde ki sevgiyi servet, vicdanınızın sesini kontrol ettiğiniz sürece şevkiniz hiç eksilmeyecek, gücünüz hiç bitmeyecek, böylelikle emekleriniz boşa gitmeyecektir. Ödülleriniz ve tesellilerinizse, bu memlekete ve insanlığa kazandırdığınız şerefli, dürüst, vatansever ve başarılı öğrencileriniz olacaktır.

MER KOLEJİ okulları olarak,

Bilim ve teknolojinin ışığında vatanı, milletini ve bayrağını seven geleceğin liderlerini yetiştirmek için çıktığımız bu eğitim yolculuğunda mevcut kaynakları en verimli şekilde kullanan, her seviyede öğrenmeyi amaçlayan yaratıcı düşünmeyi geliştiren, kendi özelliklerinin farkında olan, çevre koşullarını yakından tanıyan ve çevre koşullarından olumlu etkilenen, katılımcı, teknolojik gelişmelerden yararlanan ve en gelişmiş eğitim metotlarını kullanan bireyler yetiştirmek yegâne amacımız olacaktır.

Saygılarımla…

GÜLDEN AVCI

MER Koleji Ortaokul & Anadolu Lisesi Müdürü

 

ANADOLU LİSESİ MÜDÜR YARDIMCIMIZ

Tuğba KAYA